Belediye Sitesi i2 Pro
ÜCRETSİZ KURULUM

Scripti Güvenlik Sebebiyle Html(KODLAMASIZ HALİ) Olarak Yükledik Bu Yüzden Scriptin Html Halinde Sorunlar Olabilir. Size Gönderdiğimiz Script Full Ve Herşeyi Denenmiş Vaziyettedir..

650.00 530.00

2147483647

DERNEK-KOY TANITIM-BELEDİYE

Php + Mysql

5 Bonus Nedir ?

Demo İncele

Açıklama

Belediye Scripti V2 Bu Fiyata Böylesi Daha Görülmedi..

Script Full Seo'lu Bir Şekilde Kodlanmıştır..

Yönetim Panelinden Tüm ayarlar yapılmaktadır

Belediye nedir, ne demektir?
Belediye; illerde, ilçelerde ve bucaklarda tespit edilen, devlete bağlı bir örgüttür. Belediye; bulunduğu bölgenin temizlik, aydınlatma, esnaf denetimü gibi esaslarını denetim etmek ile hükümlü bir yapıdır ve tüzel kişiliğe sahiptir.

Belediyenin görevleri nelerdir?
Her devlet örgütünün bulunduğu gibi belediyelerin de kendilerine has olarak tespit edilen görevleri vardır. Bir bölgeye gittiğiniz vakit görüldüğü yeşilliğin, tabelaların, nizami yolların oluşumu tamamiyle belediyenin çalışma prensibine bağlıdır.

 

Bilgilendirici Makale ;


Belediyenin görevleri:

Bir belediyenin en mühim görevlerinin başında alt yapı düzenlemeleri vardır. Su dağıtımından, kanalizasyona kadar her türlü şey ile belediye ilgilenir. Su en mühim hayat kaynaklarından bulunduğu amacıyla tahliyesinin en kaliteli şekilde yapılması ve özenle üstüne çalışılması gerektiği amacıyla bu iş devlet organlarından biri olan belediyelere verilmiştir. Bunun yanı sıra kanalizasyon da insan hayatını niteliği üstünde gerektiğince etkilidir. Kötü bir kanalizasyon sistemine sahip olan bölümde hastalıklar süratle yayılabilir ve denetim etmek olası olmayabilir.
Çöp toplanması, etraf hijyenikliği gibi konularda da yetki sahibi konumda olan tekrar belediyedir. Bu vazifiyeti yerine getirebilmek ve takibini sağlayabilmek amacıyla Zabıta birimini oluşturmuştur.
İmar belgelerinin izin ve tedarik vazifiyeti de belediyeye verilmiştir.
Bir şehrin greksinimlerini belirleyerek bu gereksinimler doğrultusunda; piyasa yeri açma, endüstri bölgesi yapma gibi görevler de belediyeye ait olarak sıralanabilir.
Belediyenin bölümde tespit edilen halka karşı da görevleri vardır; okul evveli eğitim kursları, meslek kursları, kütüphane açmak gibi işlemlerin hepsi belediyenin halka olan vazifiyetidir.
Belediye sıhhat hizmetleri vermek ile görevlidir.
Nikah kıyma ve kıyılan nikahların kaydını tutma belediye doğrulusunda görevlendirilen şahıslar doğrulusunda yapılır.
İhtiyaca göre ucuz konutların yapılmasına yardımcı olmak ve projelerin denetimüni sağlamak destek vermek belediyeye devredilen görevler arasında yer almaktadır.
Bulunduğu bölümdeki tarihi eserleri güvenliğini sağlamak ve kültür merkezleri açmak belediyenin vazifiyetidir.
Tiyatro, müze, sinema ve spor salonları belediyeler doğrulusunda hayata geçirilmesi gereken proje ve görevlerdir.

SMS ABONELİK